KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 7585670
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
*
nr 758 5670
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tuschteckningar, 20 st, Hilding Nyman (1870-1937), i pärm, motivets mått: 17x22
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:59:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 11:30:47
1
350 kr
14/5 13:23:36
2
550 kr
14/5 16:20:32
3
800 kr
14/5 18:53:15
4
Vinnande bud
14/5 18:54:32
5
1.000 kr
14/5 18:56:25
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Läs mer om Hilding Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman i pärm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckningar vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:01
-
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:06
-
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45
-
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:13
*
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Läs mer om Hilding Nyman
nr 758 5670
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tuschteckningar, 20 st, Hilding Nyman (1870-1937), i pärm, motivets mått: 17x22
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 11:30:47 | 1 | 350 kr |
14/5 13:23:36 | 2 | 550 kr |
14/5 16:20:32 | 3 | 800 kr |
14/5 18:53:15 | 4 | Vinnande bud |
14/5 18:54:32 | 5 | 1.000 kr |
14/5 18:56:25 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.Läs mer om Hilding Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman i pärm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckningar vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:01 -
8106 Akvarell
Fritz Ahlgrensson (1838-1902), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:45
-
8103 Akvarell
Johan Briede. Signerad, landskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:06 -
8073 Akvarell
Malle Leis (1940-2017), Estland. Blomma. Signerad,..//
Aktuellt bud: 1.300 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:45 -
8284 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, landskap. Akv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:13